ПоясненийРезервне живлення вдома, пояснене цифрами

Скільки споживає відеоспостереження: камери і реєстратор

Одна камера Ajax має в паспорті три числа (8,5 Вт, клас PoE 3 і блок 12 В 1 А), і лише перше описує споживання. Ми звели паспорти Ajax, Dahua, Hikvision, Reolink і TP-Link з межами класів IEEE 802.3, щоб порахувати систему з чотирьох камер, реєстратора і комутатора від станції, ДБЖ і прямого живлення 12 В.

СпоживанняОновлено 11 хв читання

Коротка відповідь

IP-камера відеоспостереження бере від 2,5 до 10 Вт, якщо це звичайна вулична камера з однією лінзою. Камера з поворотом або прожектором бере 20–28 Вт. Уночі з інфрачервоним підсвічуванням споживання росте: у Dahua IPC-HFW2441S-S з 2,5 до 4,2 Вт. Реєстратор на 4–8 каналів бере 1,7–10 Вт без диска, а жорсткий диск додає ще близько 3,5 Вт.

Система з чотирьох камер, реєстратора і комутатора PoE бере з розетки 30–46 Вт, тобто 0,76–1,1 кВт·год на добу. Станція на 1 кВт·год тримає її 12–20 годин. Система на камерах Dahua від прямого живлення 12 В, без інвертора і без PoE, працює майже вдвічі довше.

Що таке PoE, клас PoE і реєстратор

PoE (Power over Ethernet) означає живлення камери тим самим мережевим кабелем, яким іде відео. Окремий блок живлення біля камери тоді не потрібен. Струм у кабель подає комутатор PoE або реєстратор з портами PoE. Стандарти IEEE 802.3af і 802.3at описують, скільки ват можна передати.

Клас PoE означає верхню межу потужності, про яку камера домовляється з портом. Для камер важать класи 1–4. За таблицею стандарту на самій камері дозволено щонайбільше:

Класи IEEE 802.3af і 802.3at за таблицею статті Wikipedia «Power over Ethernet». Різницю між стовпцями втрачає кабель.
КласМежа на пристроїПорт віддає щонайбільшеСтандарт
13,84 Вт4,0 Вт802.3af
26,49 Вт7,0 Вт802.3af
312,95 Вт15,4 Вт802.3af
425,5 Вт30 Втлише 802.3at

Реєстратор (NVR, network video recorder) записує відео з IP-камер на жорсткий диск. Він працює цілодобово, як і камери.

ІЧ-підсвічування складається з інфрачервоних світлодіодів навколо об'єктива. Вони вмикаються в темряві, і камера бачить без видимого світла. Ці світлодіоди і є головною різницею між денним і нічним споживанням.

Звідки три числа на одній камері

У паспорті Ajax TurretCam (5 Мп і 8 Мп) стоять поруч три рядки: «PoE standard: 802.3at/af, 36–57 V, Class 3», «Power supply unit: 12 V, 1 А» і «Average power consumption: 8.5 W». Лише останній описує, скільки камера бере.

Клас 3 означає стелю 12,95 Вт. Порт PoE для такої камери має бути готовий віддати до 15,4 Вт. Це число потрібне, щоб перевірити бюджет PoE комутатора, але не для рахунку батареї.

Блок 12 В 1 А означає стелю 12 Вт. Це межа блока, а не споживання камери.

8,5 Вт є середнім. Саме його множать на години. Ajax не дає окремо денного і нічного числа, тому для камер Ajax 8,5 Вт беремо на всю добу.

Так само з Wi-Fi камерами. Адаптер Tapo C200 видає 9 В 0,6 А, тобто 5,4 Вт. Споживання самої камери TP-Link на сторінці не вказує, тож 5,4 Вт можна взяти лише як верхню межу. Wi-Fi камера без роутера не передає відео, тому під час відключення роутер теж треба живити. Скільки він бере, зведено в статті про зв'язок та інтернет без світла.

Скільки бере камера вдень і вночі: таблиця за паспортами

Сторінки специфікацій Ajax і Dahua, стаття підтримки Reolink, сторінка Tapo C200. Максимум Dahua вказано для поєднання ІЧ-фільтра, H.265, найвищої роздільності, ІЧ-підсвічування, WDR і аналітики IVS. Reolink пише, що споживання залежить від стану інфрачервоних світлодіодів, прожекторів, процесора і сенсорів.
КамераЖивленняЗвичайний режимМаксимум, з ІЧКлас PoE
Dahua IPC-HFW2441S-S, 4 Мп, ІЧ 30 м12 В2,5 Вт4,2 Вт802.3af
те самеPoE3,3 Вт5,1 Вт802.3af
Ajax TurretCam 5 Мп і 8 Мп, ІЧ до 50 мPoE або 12 В 1 А8,5 Вт (середнє)не вказано3
Reolink PoE менше 8 Мп, одна лінзаPoEне вказано10 Втне вказано
Reolink до 12 Мп (B1200, RLC-1212A та ін.) і серія DuoPoEне вказано11 Втне вказано
Reolink RLC-823A, поворотнаPoEне вказано24 Втне вказано
Reolink F750P і F760P, з прожекторомPoEне вказано28 Втне вказано
Tapo C200, Wi-Fiадаптер 9 В 0,6 Ане вказанодо 5,4 Вт (межа адаптера)немає

Що з цього випливає.

Нічний режим додає 1,7–1,8 Вт на камеру Dahua. Це 4,2 проти 2,5 Вт від 12 В і 5,1 проти 3,3 Вт від PoE. Максимум Dahua включає ІЧ разом з аналітикою, тож це верхня межа ночі, а не точне число.

PoE коштує камері 0,8–0,9 Вт. Та сама Dahua бере від PoE на 0,8 Вт більше, ніж від 12 В, у базовому режимі і на 0,9 Вт більше на максимумі. Цю енергію камера втрачає на власному перетворювачі PoE. До неї ще додаються втрати комутатора.

Поворотні камери і камери з прожектором не вміщаються в клас 3. 24 Вт RLC-823A більше за межу класу 3 (12,95 Вт), а 28 Вт камер з прожектором більше навіть за межу класу 4 (25,5 Вт). Перед покупкою комутатора звірте з паспортом камери, який стандарт PoE вона вимагає.

Скільки бере реєстратор з диском і без

Специфікації і довідкова стаття Ajax, datasheet Dahua (2022), datasheet Hikvision (2025). Російськомовне видання datasheet Hikvision уточнює: до 10 Вт без диска і з вимкненим PoE.
РеєстраторКаналиЖивленняБез дискаЗ диском
Ajax NVR (8-ch)8110–240 В1,7 Вт (середнє)2,5 Вт з SSD, 5,2 Вт з HDD (середнє); до 24 Вт з мережі
Dahua DHI-NVR1104HS-S3/H412 В, 1,5 Адо 10 Вт1 диск SATA до 8 ТБ, число не вказано
Hikvision DS-7604NXI-K1/4P(E)4, з 4 портами PoE48 В, 1,35 Адо 10 Втчисло не вказано; бюджет PoE до 50 Вт

Диск додає 3,5 Вт. Так виходить з даних Ajax: 5,2 Вт з жорстким диском мінус 1,7 Вт без нього. SSD додає лише 0,8 Вт. Ajax допускає в реєстраторі диски, що беруть до 7 Вт. Для реєстраторів Dahua і Hikvision ми беремо ту саму надбавку 3,5 Вт, бо їхні паспорти споживання з диском не дають.

«До 24 Вт» і «до 10 Вт» є межами. Ajax пише для свого реєстратора «Up to 24 W of mains power consumption», а середнє з жорстким диском 5,2 Вт. Числа Dahua і Hikvision мають знак «≤», тобто теж є стелею. Тому в розрахунку нижче реєстратор Dahua з диском на 13,5 Вт узято з запасом.

Реєстратор з PoE живить камери сам. Hikvision DS-7604NXI-K1/4P має чотири порти PoE з бюджетом до 50 Вт. Тоді окремий комутатор не потрібен, але споживання камер іде через блок живлення реєстратора. Паспортне «до 10 Вт» стосується реєстратора з вимкненим PoE, без камер.

Скільки бере комутатор PoE

Комутатор TP-Link TL-SG1005P має 4 порти PoE 802.3af і бюджет 56 Вт. Без підключених камер він бере 3,95 Вт. З камерами на повні 56 Вт бере з розетки 64,44 Вт, тобто на себе і втрати 8,44 Вт.

Бюджет 56 Вт менший за 4 × 15,4 = 61,6 Вт, які формально потребують чотири камери класу 3. Чи ввімкне комутатор четверту таку камеру, залежить від того, як він розподіляє бюджет, і сторінка TP-Link цього не пише. Тут він потрібен лише як джерело чисел втрат.

Між цими двома точками ми рахуємо лінійно: 3,95 Вт плюс близько 8 % від потужності камер. Чотири камери Ajax на 34 Вт дають на комутаторі 6,7 Вт втрат, чотири Dahua вночі на 20,4 Вт дають 5,6 Вт.

Скільки протримає система з 4 камер від станції чи ДБЖ

Ми порахували три варіанти однієї системи: чотири камери, реєстратор з жорстким диском і, де потрібно, комутатор PoE.

Розрахунок редакції за паспортами. Реєстратор Dahua: до 10 Вт за паспортом плюс 3,5 Вт на диск за даними Ajax. Комутатор: 3,95 Вт плюс 8 % від камер за двома точками паспорта TL-SG1005P.
ВаріантКамериКомутаторРеєстраторРазомкВт·год на добу
4 × Ajax TurretCam, PoE, Ajax NVR34 Вт6,7 Вт5,2 Вт45,9 Вт1,10
4 × Dahua, PoE, день13,2 Вт5,0 Вт13,5 Вт31,7 Вт0,76
4 × Dahua, PoE, ніч20,4 Вт5,6 Вт13,5 Вт39,5 Вт0,95
4 × Dahua, пряме 12 В, день10 Втнемає13,5 Вт23,5 Вт0,56
4 × Dahua, пряме 12 В, ніч16,8 Втнемає13,5 Вт30,3 Вт0,73

За тарифом 4,32 грн система Ajax коштує 4,76 грн на добу, Dahua через PoE 3,3–4,1 грн.

Тепер час роботи. Для станції формула методології: t = (E × 0,9) / (P / ККД + 10 Вт). Навантаження 30–46 Вт займає лише кілька відсотків інвертора на 1 кВт, а на такому навантаженні ККД падає до 60–75 %. Тому дано дві межі: ККД 0,88 і 0,70.

Станції 512, 1024 і 2048 Вт·год. Перші три рядки через розетку станції: 90 % ємності, ККД 0,70–0,88, власне споживання 10 Вт. Рядок 12 В: 90 % ємності, поділені на навантаження, без втрат перетворювача.
ВаріантРазом0,5 кВт·год1 кВт·год2 кВт·год
Ajax, PoE45,9 Вт6,1–7,4 год12,2–14,8 год24,4–29,7 год
Dahua, PoE, день31,7 Вт8,3–10,0 год16,7–20,0 год33,3–40,0 год
Dahua, PoE, ніч39,5 Вт6,9–8,4 год13,9–16,8 год27,7–33,6 год
Dahua, 12 В, ніч, стеля30,3 Вт15,2 год30,4 год60,8 год

ДБЖ з акумулятором. Для ДБЖ з зовнішньою батареєю 12 В на 100 А·год рахунок той самий. Літієва батарея дає 1152 Вт·год корисно, і система Dahua вночі через інвертор з ККД 0,88 протримається близько 21 години. Свинцева AGM за нашою методологією дає лише 50 %, тобто 600 Вт·год, і близько 11 годин. Як підібрати батарею й інвертор під свій перелік, описано в статті розрахунок системи ДБЖ.

Приклад Ajax без глибини розряду. У довідці Ajax реєстратор з жорстким диском від батареї 12 В на 40 А·год працює «≈ 92 hours»: 40 × 12 ÷ 5,2. Формула Ajax бере всю ємність батареї. Для свинцевої батареї з розрядом до 50 % реальна межа близько 46 годин, і це лише сам реєстратор, без камер.

Свою систему з іншою кількістю камер підставте в калькулятор часу автономії.

Де ця відповідь перестає працювати

Ваша камера інша. Числа взято з паспортів конкретних моделей. Камера з поворотом, прожектором, підігрівом корпусу чи мікрофоном з динаміком бере інакше. Найточніше число дасть ватметр-розетка на блоці живлення або комутатор, що показує споживання кожного порту.

Межі замість середніх. Для Reolink, Dahua NVR і Hikvision відомі лише максимуми. Розрахунок на них дає запас, а не точний час.

Живлення 12 В має свої умови. Рядок 12 В є стелею без втрат: ККД виходів 12 В станцій у паспортах ми не знайшли. До кожної камери тоді потрібен окремий кабель живлення, і на довгому кабелі 12 В напруга просідає. Перед підключенням перевірте, який струм дає вихід 12 В станції і яку напругу допускає паспорт камери.

Перемикання. Якщо система живиться від мережі, а станція підхоплює її при відключенні, реєстратор і камери можуть перезавантажитися на паузі перемикання. Що означає час перемикання станції, пояснено в статті про режим ДБЖ. Монтаж кабелів живлення і підключення до щитка доручайте електрику.

Часті питання про споживання відеоспостереження

Скільки ват споживає одна камера відеоспостереження?

Звичайна вулична IP-камера з однією лінзою за паспортами бере 2,5–10 Вт. Dahua IPC-HFW2441S-S бере 2,5 Вт від 12 В і 3,3 Вт від PoE, Ajax TurretCam у середньому 8,5 Вт, Reolink менше 8 Мп щонайбільше 10 Вт. Поворотна камера Reolink RLC-823A бере до 24 Вт, моделі з прожектором до 28 Вт. Клас PoE і струм блока живлення показують межу, а не споживання.

Чи більше споживає камера вночі?

Так, бо вмикається інфрачервоне підсвічування. У Dahua IPC-HFW2441S-S максимум з ІЧ і аналітикою становить 4,2 Вт проти 2,5 Вт базово від 12 В, і 5,1 проти 3,3 Вт від PoE. Reolink прямо пише, що споживання залежить від стану інфрачервоних світлодіодів і прожекторів. Ajax дає лише середнє 8,5 Вт на добу, без поділу на день і ніч.

Скільки споживає відеореєстратор?

Реєстратор Ajax на 8 каналів у середньому бере 1,7 Вт без диска, 2,5 Вт з SSD і 5,2 Вт з жорстким диском. Реєстратори Dahua і Hikvision на 4 канали за паспортами беруть до 10 Вт без диска. Жорсткий диск за даними Ajax додає близько 3,5 Вт. Реєстратор з портами PoE додатково живить камери, і тоді їхнє споживання проходить через його блок.

Скільки пропрацює відеоспостереження від станції на 1 кВт·год?

Чотири камери з реєстратором і комутатором PoE беруть 30–46 Вт і працюють від станції на 1 кВт·год 12–20 годин через розетку. Точне число залежить від камер і від ККД інвертора на малому навантаженні. Та сама система Dahua вночі від виходу 12 В станції має стелю близько 30 годин, бо немає втрат інвертора, комутатора і перетворювачів PoE.

Що вигідніше на резерві: PoE чи живлення 12 В?

За часом роботи вигідніше 12 В: у прикладі з чотирма камерами Dahua вночі це до 30 годин проти 17 годин через PoE від тієї самої станції. Але для 12 В потрібен окремий кабель живлення до кожної камери, і на довгих лініях напруга просідає. PoE зручніше монтувати одним кабелем. Якщо PoE вже прокладено, рахуйте втрати інвертора і комутатора, як у прикладі вище.

Чи можна множити клас PoE на кількість камер, щоб підібрати станцію?

Для підбору комутатора так: чотири камери класу 3 потребують бюджету до 4 × 15,4 = 61,6 Вт на портах. Для рахунку батареї ні. Камера класу 3 Ajax у середньому бере 8,5 Вт, а не 12,95 Вт. Рахунок камер за класом завищує їхнє споживання приблизно в півтора раза, і станція виходить більшою, ніж потрібно.

Джерела та нормативна база

Числові приклади на цій сторінці розраховані редакцією за відкритою методологією. Знайшли неточність? Повідомте про виправлення.